Péče o zákazníka

Popis kurzu na míru Péče o zákazníka

Zákazníci jsou všude! Spolupracovníci a šéfové jsou vašimi interními zákazníky. Lidé, kteří nakupují vaše produkty a služby, jsou vašimi externími zákazníky. Výjimečná péče o zákazníka je jedna z mála věcí, která vás odliší od konkurence. Existují výzkumy, které ukazují, že ohromujících 68 % zákazníků odejde ke konkurenci z důvodu neodpovídajícího přístupu nebo lhostejnosti jediného zaměstnance. Nebylo by skvělé najít způsob, jak si tyto zákazníky udržet a získat jejich větší loajalitu?

Základním východiskem našeho přístupu je, že orientace na zákazníka a péče o něj je klíčovou zodpovědností každého jednotlivce uvnitř organizace. Je založena na vytváření pozitivních vztahů se zákazníky i spolupracovníky. Nákladově je mnohem efektivnější vybudovat loajalitu mezi existujícími zákazníky, než je neustále nahrazovat novými. Firmy skutečně orientované na zákazníka mají nejlepší předpoklad překonat své konkurenty. Loajální zákazníci jsou mnohem více sympatičtí; nakupují více služeb, dávají doporučení dalším zákazníkům a pokud nastanou komplikace, jsou ochotni odpustit více.

Naše jednání vedeme s různými lidmi a lidská povaha (osobnost) je jedinečná. Platí tu pravidlo, že pokud chceme s někým dobře vyjít, je potřeba porozumět jeho očekáváním a přizpůsobit se jeho potřebám. Pokud se nám podaří správně odhadnout druhou stranu, měli bychom přizpůsobit svoji strategii a posunout se tak o krok dále k úspěšnému jednání. Poznání svých možností a preferencí, správný odhad lidí, porozumění a přizpůsobení se jejich potřebám pomáhá vytvářet efektivní mezilidské, týmové i obchodní vztahy a umožňuje transformovat orientaci na zákazníka do praktické úrovně chování konkrétního jednotlivce.
Kontaktovat dodavatele kurzu na míru
Jméno
Společnost
Pozice ve firmě
E-mail
Telefon
Text
Kontrola proti spamu. Kolik je tři a devět ? Součet zapište číslicemi.
*Objednávka kurzu či žádost o více informací je zaslána přímo dodavateli vzdělávání. Ceny kurzů bez slev na EduCity jsou stejné jako u dodavatelů. Uplatnění slev u LAST MINUTE a Akčních kurzů pouze při objednání přes EduCity.