Základy controllingu pro manažery neekonomy - řízení pomocí fyzických výkonů

Nabídka tohoto termínu kurzu již není aktuální. Podobné kurzy naleznete zde
 • Místo konání

 • Region:
  Praha
 • Adresa:
  Karlovo nám. 325/7, Praha 2
 • Termín

 • Doba trvání:
  1 den
Nabídka tohoto termínu kurzu již není aktuální. Podobné kurzy naleznete zde

Popis kurzu Základy controllingu pro manažery neekonomy - řízení pomocí fyzických výkonů

Úvod
Controlling je jedním z nejfrekventovanějších slov současného managementu. Jeho využívání je však převážně soustředěno do ekonomických útvarů a výrobní, ale i obchodní, logistické, eventuelně další oblasti managementu chápou controlling jako něco vzdáleného až okrajového. Právě pro tyto oblasti managementu má však být controlling právě tím největším pomocníkem. Manažeři mimo ekonomické útvary nemají většinou dostatek povědomí o potenciálu controllingových mechanizmů řízení, neumějí jej využít a nedokážou často ani po controllingových útvarech správně vyžadovat účinnou podporu. Tento kurz je určen manažerům – neekonomům, kteří se chtějí seznámit s úplným systémem controllingu a jeho použitím pro řízení ve svých útvarech. Mj. kurz slouží také k tomu, aby si manažeři uvědomili výrazně nový prvek v řízení – řízení pomocí fyzických výkonů – který uvolňuje kreativitu, samostatnost a odpovědnost a daleko přesněji umožňuje vymezení pravomocí v řídicích strukturách.

Cíle
Posluchači se seznámí s moderním pojetím controllingu jako kvalifikovaného řídicího systému. Dozví se, co vlastně controlling současným manažerům nabízí. Pochopí potenciál a možnosti jednotlivých controllingových postupů a mechanizmů na jednotlivých úrovních managementu. Zlepší své znalosti praktického řízení a seznámí se s praktickými modely, reálně v praxi použitými. (Možnost získání demoverze ukázkových modelů). Naučí se velmi jednoduchým způsobem a velmi rychle hodnotit ekonomický dopad svých rozhodnutí. Budou schopni daleko lépe jednat s ekonomickým ředitelem a controllingovým manažerem. Dokáží snadněji a srozumitelněji přenášet požadavky na podřízené.

Obsah
Zpracování nákladů pro manažerské členění a pojetí. Princip „řízení pomocí fyzických výkonů“. Měření výkonnosti a jeho propojení s ekonomickými výstupy. Jednoduchá zobrazení, prezentace a interpretace dosažených výsledků. Řízení controllingem – základ moderního nepřímého řízení – zkušenosti z praktického zavádění.

Metodika
Interaktivní výklad s diskuzí, modelové příklady.

Určeno
Výrobním, obchodním, logistickým, ale i personálním a dalším manažerům, kteří nemají ekonomické vzdělání. Kurzu se může ku prospěchu zúčastnit i controllingový manažer, eventuelně ekonom podniku.

Nabídka tohoto termínu kurzu již není aktuální. Podobné kurzy naleznete zde

Kontaktovat firmu - Gradua-CEGOS, s.r.o.

Váš email:
Váš dotaz:
Kontrola proti spamu. Kolik je sedm a sedm ? Součet zapište číslicemi.

Dodavatel veřejného kurzu

Gradua-CEGOS, s.r.o.

Prosíme zmiňte EduCity
při kontaktování dodavatele

Adresa

Karlovo nám. 325/7, Praha 2

Kontakty


*Objednávka kurzu či žádost o více informací je zaslána přímo dodavateli vzdělávání. Ceny kurzů bez slev na EduCity jsou stejné jako u dodavatelů. Uplatnění slev u LAST MINUTE a Akčních kurzů pouze při objednání přes EduCity.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace