JAK PŘEDÁVAT ZKUŠENOSTI a nebýt jen „zaškolovačem“

Nabídka tohoto termínu kurzu již není aktuální. Podobné kurzy naleznete zde
 • Lektor

 • Popis
  Ing. Marta Anna PETRÁŠOVÁ, CSc., PCC, má zkušenosti s vedením lidí a projektů ve farmaceutické firmě, koučka, v průběhu posledních 15 let spolupracovala s několika desítkami lidí jako jejich mentorka, je spoluautorka knihy Mentorink - forma podpory nové generace
 • Místo konání

 • Region:
  Praha
 • Adresa:
  120 00 Praha 2
 • Termín

 • Doba trvání:
  1 den
 • Počet vyučovaných hodin:
  8
Nabídka tohoto termínu kurzu již není aktuální. Podobné kurzy naleznete zde

Popis kurzu JAK PŘEDÁVAT ZKUŠENOSTI a nebýt jen „zaškolovačem“

Motto: „Naši mladí lidé nepotřebují knižní vědomosti, ani znát tisíc pouček, potřebují spíše rovnou páteř, aby byli spolehliví, aby uměli jednat rychle a uměli soustředit svou energii na to, co je podstatné a na čem záleží.“
Elbert Hubard, Poselství Garciovi – esej z roku 1899

Určeno pro všechny manažery, vedoucí týmů, projektové manažery, specialisty, HR manažery, kteří potřebují předat rychle a co nejlépe své zkušenosti a znalosti a probudit zájem u svých kolegů o učení se, rozvoj a hledání dalších možností. Pro organizace, které hledají, jak propojit generace a podpořit je ve spolupráci.

Cíl: Zkušenosti a znalosti jsou největším bohatstvím organizací a je ukryto v lidech, konkrétních jedincích, kteří tyto zkušenosti a znalosti vlastní. Jak o ně nepřijít? Jak nepřijít o lidi a také o jejich know-how? Jak zajistit spolupráci mezi generacemi a usnadnit sdílení mezi nimi? Jak najít pro zkušené zaměstnance novou motivaci pro práci v organizaci?

Obsah: Ukážeme si, jak začít dobře využívat proces předávání zkušeností a znalostí, tedy proces mentorinku, vedeného na základě posledních zjištění o tom, jak se dospělí učí. Dozvíte se, jak znovuoživit naši přirozenou zvídavost; jak nalézt a podpořit přirozené mentory. Tento rychlonáhled Vám umožní si ujasnit, co je mentorink, jaká je role mentora a jaké metody a dovednosti potřebuje pro opravdové efektivní učení a předávání všeho podstatného. Některé nástroje si vyzkoušíte.
* Co je moderní mentorink
* Moderní východiska pro účinný mentorink
* Role mentora jako mistra rozvíjejícího svého učně
* Dobrý mentor – jeho osobnost a dovednosti
* Proces mentorinku
* Styly mentorinku – od autoritativního k facilitativnímu
Příprava na mentorink pro mentora a mentorovaného
* Jednoduché nástroje pro práci mentora

Metody výuky: Moderovaná diskuze účastníků, zaměření na procvičení praktických situací, hraní rolí, skupinová a samostatná práce. Zážitkem se upevňuje nově získaná informace. Vlastní objevy přinášejí radost a to nás motivuje k dalšímu učení se.
Nabídka tohoto termínu kurzu již není aktuální. Podobné kurzy naleznete zde

Kontaktovat firmu - STUDIO W

Váš email:
Váš dotaz:
Kontrola proti spamu. Kolik je devět a devět ? Součet zapište číslicemi.

Dodavatel veřejného kurzu

STUDIO W

Prosíme zmiňte EduCity
při kontaktování dodavatele

Adresa

Na Hřebenkách 2288/72, 150 00 Praha 5

Kontakty


*Objednávka kurzu či žádost o více informací je zaslána přímo dodavateli vzdělávání. Ceny kurzů bez slev na EduCity jsou stejné jako u dodavatelů. Uplatnění slev u LAST MINUTE a Akčních kurzů pouze při objednání přes EduCity.